• 07132350533
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره طرح

درباره طرح

هر سازمان فرهنگی مسلماً به منظور آگاهی از میزان مطلوبیت و بهینه فعالیت های خود به ويژه در محیط های پیچیده و پويای اجتماعی، نیاز مبرم به نظام ارزيابی اثربخش دارد.
عدم امتیازدهی به طرح های فرهنگی و تمییز آنها پیامدهای منفی چون هدر رفت اعتبارات، از دست دادن فرصت های مؤثر، کلیشه بودن و نهايتاً بی خاصیت بودن يك سازمان فرهنگی را به دنبال خواهد داشت كه ممكن است اين مرگ تدريجی توسط مديران حس نشود.
نبود نظام كسب بازخورد و ارزيابی اثربخش، امكان انجام اصلاحات لازم برای رشد و توسعه و بهبود فعالیت های سازمان فرهنگی را غیرممكن می سازد.

افزایش بهره وری و کیفیت طرحهای فرهنگی زمانی اثربخش خواهد بود که با ورود به عرصه رقابت علیه تهاجم فرهنگی و گفتمانی غرب در حوزه­ی فرهنگی دینی بالأخص در حوزه ناهنجاری­ها و آسیب­های اجتماعی نسبت به برقراری رقابت درونی از طریق سنجش و ارزیابی طرحهای فرهنگی اقدام گردد و با ایجاد فضایی مناسبت در راستای ديده شدن طرح های بومی و حتی خرد، زمینه را برای افزایش انگیزه، خلاقیت، نوآوری و کارآیی در سازمان تبلیغات اسلامی در هوشمندی و مهندسی فرهنگی هموار نماید.

طرحهای پیشنهادی و اقدامهای فرهنگی استانی و شهرستانی با نگاهی ویژه به حوزه آسیبهای اجتماعی ظرف و ظرفیت بزرگ تری برای رشد و نمو می يابند و توجه به طرحهای پیشنهادی و برنامه های موفق با ايجاد رقابت تعامل و تشريك مساعی میتواند به خروجی كارآمدی برای دستگاههای فرهنگی مبدل گردد. و دستورالعمل شناسایی و پایش طرحهای پیشنهادی و اقدامات فرهنگی استان های سراسر کشور در حوزه آسیبهای اجتماعی در راستای منویات مقام معظم رهبری «مد ظله العالی» و راهبرد جديد رئیس محترم سازمان تبلیغات اسلامی در شبکه سازی مردمی و امر تبلیغ دين و مأموريت گام دوم انقلاب اسلامی تدوین و عرضه شده است.


© دی ماه 1399 - معاونت فرهنگی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس